Zahájení školního roku v pondělí 4.9.2023


Vážení rodiče, 

první den, stejně jako po celý školní rok, je příchod dětí do školky možný od 7:00 do 8:30 hod.
Nemusíte zvonit na žádnou třídu, vchod bude po celý týden otevřen.
Na skleněné výloze vlevo od hlavních dveří najdete třídní seznamy a dozvíte se, do které třídy je Vaše dítě zařazeno.
Na nástěnce v botárně naleznete všechny důležité informace o poplatcích na školní rok 2023/24. Noví rodiče obdrží v prvních dnech vlastní variabilní symbol, potom mohou v bance nastavit trvalý příkaz, vše se dozvíte na první třídní schůzce
Od dalšího týdne už budete vždy ráno i odpoledne zvonit na svou kmenovou třídu.

Pak pokračujte do šatny a najděte na nástěnce třídy značku Vašeho dítěte. Pak už si můžete najít skříňku označenou touto značkou a uložit zde dítěti jeho věci v pytli s ramínkem.
Novým rodičům a dětem ochotně pomůže při hledání paní učitelka nebo paní uklízečka.

Po převlečení a uložení věcí můžete děti doprovázet do tříd.
Prosíme, aby jste se v botárnách zouvali.

Nové děti seznamte s paní učitelkou. Malou chvilku můžete být ve třídě s dítětem – najděte jeho vlastní poličku, místo pro pověšení ručníku, ukažte mu, kde jsou toalety. Pak je potřeba se rozloučit. Vysvětlete dítěti kam jdete (do práce, k lékaři, na úřad, atd.) a řekněte mu také, kdy pro něj přijdete (po první svačince, po obědě, po spaní,…) a co pak společně podniknete.
Dobré je, neříkat dítěti, že budete prostě doma, nechápe, proč tam najednou nemůže být s Vámi. 

V prvních 14 dnech máte možnost dítě vyzvedávat skutečně individuálně v rámci adaptace. Není problém nechat dítě ve školce jen hodinu či dvě a vyzvednout ho před obědem.  Nejtěžším okamžikem v prvních dnech  je přechod na zahradu kolem 9:30 – 10:00hod. Pokud chcete, vyzvedněte si dítě před odchodem ven. Domluvte se s paní učitelkou a čas návratu dodržte.

Připravte se na to, že dítě bude plakat. Je to pro něj nová situace, potřebuje podporu, pochopení, ale také pevného a jistého rodiče. Vaše obavy a nerozhodnost dítě velmi dobře cítí. Neprodlužujte dobu loučení. Je to stresová situace pro všechny, která by neměla trvat dlouho. Dítě získá jistotu po několika dnech (někdy týdnech:-) ), pokud uvidí, že držíte slovo. 
Pevně věříme, že první těžké okamžiky společně zvládneme. Neváhejte adaptaci konzultovat s paní učitelkou na třídě. 

Těšíme se na Vás a Vaše děti.