ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU


Školní rok 2022/23 začíná ve čtvrtek 1. září.

Vážení rodiče, 

první den, stejně jako po celý školní rok, je příchod dětí do školky od 7:00 hod. do 8:30 hod.
Nemusíte zvonit na žádnou třídu, školka bude první dva dny otevřena.
Na hlavních vchodových dveřích najdete třídní seznamy a dozvíte se, do které třídy je Vaše dítě zařazeno.
Noví rodiče obdrží v prvních dnech vlastní variabilní symbol, potom mohou v bance nastavit trvalý příkaz. Veškeré informace se dozvíte na první třídní schůzce, která proběhne 1.9.2022 v 17:30 hod.
V dalších dnech už budete vždy ráno i odpoledne zvonit na svou třídu.

Pak pokračujte do šatny a najděte na nástěnce třídy značku Vašeho dítěte. Pak už si můžete najít místo označené touto značkou a uložit  zde  dítěti jeho věci do pytle, který si přinesete na dřevěném ramínku.
Novým rodičům a dětem ochotně pomůže při hledání paní učitelka.

Po převlečení a uložení věcí můžete děti doprovázet do tříd.
Prosíme, v botárně se zouvejte a do šaten vcházejte již bez bot.
Nové děti seznamte s paní učitelkou a domluvte se na čase odchodu ze školky.
V prvních 14 dnech máte možnost dítě vyzvedávat skutečně individuálně v rámci adaptace. Není problém nechat dítě ve školce jen hodinu či dvě a vyzvednout ho před obědem.  Nejtěžším okamžikem v prvních dnech  je přechod na zahradu kolem 9:30 – 10 hodiny. Pokud chcete, vyzvedněte si dítě před odchodem ven. Domluvte se s paní učitelkou a čas návratu dodržte.

Připravte se na to, že dítě bude plakat. Je to pro něj nová situace, potřebuje podporu, pochopení, ale také pevného a jistého rodiče. Vaše obavy a nerozhodnost dítě velmi dobře cítí. Neprodlužujte dobu loučení. Je to stresová situace, která by neměla trvat dlouho. Dítě získá jistotu po několika dnech (někdy týdnech:-) ), pokud uvidí, že držíte slovo. 
Pevně věříme, že první těžké okamžiky společně zvládneme. Neváhejte adaptaci konzultovat s paní učitelkou na třídě. 

Těšíme se na Vás a Vaše děti.