Kdo jsme

Mateřská škola Mezivrší zajišťuje systém předškolního vzdělávání. Je určena dětem od 3 do 7 let věku.

V třípodlažní budově se nachází tři homogenní třídy. Děti jsou rozděleny do tříd dle věku. Zelená třída pro 3 leté, modrá pro 4-5 leté (i předškoláci) a červená třída pro děti předškolního věku 6-7 let. Počet dětí na třídu je 28. Třídní učitelky jsou dvě, jedna na ranní směnu, druhá na odpolední. Provoz je zajištěn od pondělí do čtvrtka od 7:00 do 17:30 a v pátek od 7:00 do 17:00.

Program mateřské školy vychází ze Školního vzdělávacího programu, který je zpracován do roku 2026. Úhrada za předškolní vzdělávání se vztahuje na všechny, kromě předškoláků (ty děti, které v dalším roce nastoupí do ZŠ) a děti s odkladem školní docházky.

Dětem jsou nabízeny zájmové aktivity  – karate, výuka anglického jazyka, dětská jóga, keramika, malý skaut, street dance, aj. Některé činnosti se vzhledem k náročnosti týkají pouze předškoláků. Starší děti z naší MŠ navštěvují kurs plavání v Aquapalace Čestlicích. Během roku se v areálu konají divadelní představení, a to alespoň jednou měsíčně, akce pro rodiče a rodinné příslušníky, dílničky a oslavy některých svátků. Na konci roku se koná nejen celodenní výlet, ale i loučení s předškoláky.

Součástí školy je rozlehlá zahrada s řadou herních prvků, mlhovištěm, pískovištěm nebo tartanovým hřištěm. Zahrada v roce 2018 prošla částečnou revitalizací. Pitný režim je zde zajištěn pítkem.

Budova nedisponuje jídelnou, děti stolují ve svých třídách. Na základě lékařského doporučení je samozřejmostí úprava stravy, například z důvodu alergie na potraviny. Pitný režim je ve třídě zajištěn celodenně (voda/čaj).

Součástí každé třídy je hygienické zázemí, šatna, jídelní/pracovní část a klidová místnost. Tělocvična je zajištěna ve vedlejší budově  ZŠ Školní, po dohodě s panem ředitelem a také předškolní děti od jara do léta navštěvují Sokol Braník. Červená třída navíc disponuje interaktivní tabulí. V teplých měsících slouží předzahrádka školy  k rozšiřování pěstitelských dovedností dětí (vysazováním bylinek nebo zeleniny). Přivádění dětí do MŠ je možné od 7:00 do 8:30. Vyzvedávání probíhá buď po obědě v době od 12:30 do 13:00, nebo odpoledne v čase od 15:00 do 17:30 ( 17:00 v pátek).

Kolektiv se ze všech sil snaží zharmonizovat vzdělávací prostředí, které nabízí vašim dětem.